Jiří Nešpor: O čem teď přemýšlím …

Jsme ve druhé polovině roku 2020, který zatím nebyl, především vlivem pandemie koronaviru, bůhvíjak šťastný ani úspěšný. Ekonomicky ani společensky. Nevíme, co nás ještě letos a v dalších letech čeká, ale jedno jsme si asi všichni uvědomili. Nepotřebujeme k životu zase tak mnoho, zvykli jsme si za poslední roky na určitý nadbytek všeho. Starší čtenáři si jistě vzpomenou, jak se žilo před 50 a více lety a pro ty mladší, ať je tato doba poučením o tom, kde mají hledat smysl a cíle svého života a jaké jsou nejdůležitější hodnoty v něm. 

Dnešní život více utužuje vztahy v rodině, rodina je více pohromadě, naši spoluobčané více cestují společně po své vlasti, čímž, mimo jiné, pomáhají i posilovat českou ekonomiku. I naše obce a města jsou takovými většími rodinami. Vraťme se tedy k jakémusi „komunitnímu“ způsobu života, kdy lidé ve svém nejbližším okolí mezi sebou více komunikují a setkávají se. Naše města a vesnice k tomu dávají docela dobrou příležitost a před námi starosty a zastupiteli leží úkol tyto aktivity podněcovat nebo je spoluorganizovat. Letošní teplé léto umožňuje spoustu venkovních sportovní a turistických aktivit. Běh krajem našeho lídra Petra Kulhánka a spol. je toho dokonalou ukázkou a ve spojení s bohatou propagací v kyberprostoru je i vynikajícím předvolebním marketingem. Je úsměvné, že zdejší senátní kandidátka Pirátů zvolila podle tohoto vzoru podobný způsob svého marketingu (na koloběžce), ale dopřejme ji trochu pohybu na čerstvém vzduchu. Náš senátní protikandidát Miroslav Plevný, se svým vysokým volebním potenciálem zejména na Chebsku, má mnohem více co nabídnout, a tak pevně věřím v jeho volební úspěch. My navíc, v případě jeho vítězství, budeme prvním krajem, kde by Starostové obsadili všechny senátní obvody.

A tak si říkám, když to jde do Senátu, proč by ne do krajského zastupitelstva. I zde máme na kandidátce co nabídnout. Máme na ní zkušené komunální politiky, krajské zastupitele i senátory. Bez řádné zkušenosti z komunálu určitě nelze dobře řídit kraj. To nám prokazují dnes a denně někteří současní krajští lídři, to musíme především umět sdělit voličům v předvolebním čase. My takových zkušeností máme dost, tak je voličům nabídněme a pozvěme je volit. Dostatečná volební účast bude hrát v náš prospěch.

Jsem zastáncem pozitivního vedení kampaně, ale pokud bychom měli kritizovat, tak pouze konstruktivně. Buďme pozitivní a optimističtí. Máme na to.

Jiří Nešpor – předseda KV STAN Karlovarský kraj

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *